Szukaj
  • mkordon

Zapoznaj się z projektem Wires-Crossed!

Czym jest Wires-Crossed?


WIRES-CROSSED to dwuletni projekt KA2 Erasmus+, którego celem jest stworzenie ram dla mediów społecznościowych, które wyposażą lokalne społeczności w całą wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na rozwój, zarządzanie i utrzymanie kompleksowych usług medialnych dla lokalnych mieszkańców. W ramach projektu realizowane będzie podejście oparte na rozwoju społeczności lokalnych, mające na celu wykorzystanie atutów w społecznościach lokalnych, w których znajdują się partnerzy, oraz zebranie ich pod wspólnym szyldem mediów społecznościowych lub promowanie wśród mieszkańców prawdziwych wiadomości o okolicy.


Celami projektu Wires-Crossed jest:


  • Wzmocnienie pozycji obywateli i zebranie ich pod sztandarem mediów społecznościowych w celu promowania prawdziwych wiadomości o ich lokalnej społeczności i okolicy.

  • Umożliwienie społecznościom w całej Europie przejęcia kontroli nad ich kanałami informacyjnymi poprzez wspieranie ich w tworzeniu wiarygodnych treści w mediach społecznościowych.

  • Zmniejszenie wpływu, jaki „fake newsy” mają na nasze społeczności.

  • Wykorzystanie potencjału dostępnych platform cyfrowych i społecznościowych, aby przywrócić głos społecznościom lokalnym i promować spójność społeczności w walce z epidemią „fake newsów”.

  • Wzbogacanie procesów demokratycznych oraz aby zachęcać do spójności społeczności i zwiększać zaangażowanie obywatelskie wszystkich grup społecznych.

Zapraszamy do obserwowania bloga po więcej informacji!


3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie